Choď na obsah Choď na menu
 


KOLÁČ ČO SA STRATIL

14. 9. 2016

Piekla som koláč. Předpiekla som si základ, vytiahla z trúby, namazala náplň a vrátila dopiect. Šla som niečo porobit, za desať minút som sa vrátila, otvorím rúru… a koláč tam nebol. Záhada. Okrem mňa nebol nikdo doma!


Pomaličky a opatrne som trúbu zatvorilla. Potom som ju zas pomaličky otvorila. Koláč tam stále nebol. Opakujem si v duchu všetke známe príznaky schizofrenie. Potom sa mi vybavila detská riekanka: „Čert to vzal, ochutnal a naspäť dal“. Pre každý prípad odcházdam z kuchyni, aby som  neprekážala… Vraciam sa, opatrne otváram trúbu. Koláč tam nieje...

Neviem už prečo, šla som k zrkadlu… Zdá sa, že vonkajšie príznaky žiadné nemám… Vyťukala som si na Google „z trúby sa stratil koláč“. Je mi jasné, že to k ničomu nebude. Štípla som sa do ruky. Reakcia normálna. Hovorím si: „Kráva, si dospelá, chytrá ženská! Kam sa ten koláč mohl prepadnout?“

Pomyslela som si na susedov. Trebarz ich zlákala vôňa koláča. Na balkón je otvorené… Vyšla som na balkón. Nie. Tam sa nikdo nedostane. Idem nazad do kuchyni. Som úplně mimo. 

Bohvie prečo sa mi vybavili „Akta X“… mimozemšťania,  chceli dostat můj koláč do svojho lietajúceho taniera … Začala som sa hystericky smiať. 

Vypila som pohár vody. Otvorila jsom myčku, aby som tam ten prázdny pohár uložila. Z myčky sa na mňa vytreštěně pozeral koláč. 
Dvierka od trúby sú hneď vedľa…  Asi by som si mala zobrať dovolenku…

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

záhada

(Ifča, 15. 9. 2016 7:43)

haha, to je normálka keď sme prepracované alebo myslíme na niečo iné, nie na to čo robíme, ja tiež občas strkám misky, sitka a strúhadlá do chladničky namiesto do skrinky, ktorá je vedľa, ale pri otvorení dvierok sa spamätám...

Re: záhada

(peťo tulák, 15. 9. 2016 19:42)

Ifča to asi robíme všetci nejaké prehmaty a potom sa na sebe len smejeme, aký sme popletený. Poznáš rozprávku POLEPLETKO čo splietol všetko?