Choď na obsah Choď na menu
 


PODPIS V OBČAŇÁKU

19. 2. 2010

Obrázok

OBČIANSKY PREUKAZ

za komunistického režimu

sme mali občiansky

v tejto červenej forme

ako  takú malú

knižočku

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak v tom občaňáku sme mali zapísané všetko - osobné údaje,mena rodičov,stav,meno manželky,deti,vzdelanie,zamestnanie,trvalé či prechodné bydlisko a napríklad aj kedy sme boli očkovaný proti tetanu a nejak sme si ho nevážili,že je to doklad tak vzácmy,proste občaňák a značne zničený a premoknutý sme nosili v zadnej kapse,kde nám ho vždy zakazovali nosiť.

Po revolúcii,keď už bol "doma" aj Karel Kryl,som konečne mal možnosť ho vidieť a počuť na živo,o tom sa píše ale v inom príspevku v rubrike Kryloviny a samozrejme som chcel mať od neho jeho autogram - podpis a so sebou som nič nemal,kam by sa mi podpísal a ako som sa prehraboval vo vreckách,vytiahol som občaňák a podstrčil som ho Karlovi k podpisu.

 

Len sa tak na mňa pozrel,usmial sa a naškrabal mi tam svoj autogram.Bol som šťastný a hrdý,že konečne mám od Karla Kryla podpis a dokonca v občianskom preukaze.Kadekomu som sa s tým chválil a mal som to a mám ako obrovskú vzácnosť.

Obrázok

Toto je on,autogram od Karla Kryla v tom mojom občaňáku

a vyhecoval ma k napísaniu tohto príspevku jeden návštevník FALKOVÍN

v odkazovači

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A ten podpis som získal v Bratislave 5.novembra 1991 a ten podpis v tom občianskom preukaze mi potom narobil aj problémy.Hlavne policajtom sa to nejak nepáčilo.Pri každej nejakej tej kontrole mali poznámky,čo to ma znamenať,ako som si to mohol dovoliť a tak podobne.

Ale stalo sa aj to,že jeden policajt,keď tam ten podpis zbadal,sa začudoval a  - naša konverzácia znela asi takto nejako :

ON - Toto čo je čo?Čo to má zanmenať?

JA - No to je podpis od Karla Kryla...

ON - Čo to rozprávate,však on je dávno mŕtvy!

JA - Ale podpísal sa mi,keď ešte žil...

ON - Len sa divne na mňa pozrel a vrátil mi občaňák...

 

A to je aj dôkaz,že tie vtipy o policajtoch sú niekedy aj pravdivé...

 

Tak som si potom radšej dal spraviť už ten nový občaňák,takú tu kartičku zafoliovanú a ten klasicky som akože stratil a mám ho dodnes uložený v krabici s názvom KRYLOVINY a stejne som mal aj s tymto dokladom problém hlavne na colnici medzi Holíčom a Hodonínom.Mne sa na tom zafoliovanom doklade začali odlepovať rožky a tak som ich ostrihal nožničkami a jeden colnik z poza rieky Morava si na mňa vždy ako keby počkal a pri kontrole ma vždy vytáčal a buzeroval ako malého chlapca.

Nepáčilo sa mu,že je to doklad a nemôžem si s ním robiť čo chcem,opakovalo sa to asi päťkrát a vždy sa na mne vykričal a skončilo to tak,že mi prikázal,ak ma nabudúce  zas nachytá,tak mi ho rozstrihá...vybabral som s ním,už som videl ako sa na mňa teší,ako sa mu oči rozžiarili ako ma zase zbuzeruje a ja na jeho vyzvu aby som preložil odobné doklady,som mu strčil do rúk PAS

 

...ak si chcete pozrieť nejaké fotografie,tak v galérii kryloviny

 

...a tu si kliknite na videjko z roku 1989 z koncertu pre slušných ľudí a môžete si tam na youtube preklikávať na kadejaké iné Karlové skvoty....

 

 
Koncert pro všechny slušný lidi - Karel Kryl (1989)

Záznam koncertu Karla Kryla ze dne 3.12.1989 ve Sportovní hale v Praze. Česká televize, Karel Kryl live několik písní, např. „Děkuji", „Morituri te salutant"

 

a píše sa dátum : 2.október 2010 a vkladám sem niečo  a síce uputávku na film Občianský preukaz.....

Trailer k novému filmu Ondřeje Trojana, jehož premiéra je v říjnu tohoto roku. Film Trojan natočil podle scénáře Petra Jarchovského, který se inspiroval jako již několikrát dílem Petra Šabacha. Hrají: Aňa Geislerová, Martin Myšička, Marek Taclík, Jiří Macháček, Juraj Nvota, Monika Sailerová, Kristý...hudba ľuboš Beňa a Matěj Ptaszek

a o pár mesiacov neskôr tu pridávam totoľa :

tvnoviny.sk
Nový film producenta a režiséra Ondřeja Trojana Občiansky preukaz je od štvrtka 10. februára v slovenských kinách.

 

youtu.be
Hudba a fotografie z nového českého filmu "Občanský průkaz"

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Senica a Holíč

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

karel kryl a podpis v op

(Buffi, 26. 2. 2015 10:30)

viem ako sa citis,drahy priatelu,po 20 rokoch som nasiel svoj op s podpisom velikana na 15.strane a navise aj s venovanim.
www.facebook.com/photo.php?fbid=10205184046433649&set=pcb.10205184053513826&type=1&theater

...dnes je zraz čarodejnic

(peťo tulák, 30. 4. 2011 18:22)

...a tak ja len tak okrajovo ten podnadpis,chcel som len poďakovať,že ste sa tu zastavili a urobili mi tak radosť,Ďakujem Vám dievčice :o)

:-))

(Lucy, 29. 4. 2011 8:52)

Znova si ma perfektne pobavil a zisťujem, že ťa fakt málo poznám! Takéto patálie s policajtmi, tak to si "zabil" :DDD

To je velmi originální Péťo

(Jarka z Litvínova, 28. 4. 2011 10:20)

Moc krásný příspěvek, který se mi hezky četl a zavzpomínala jsem i na svoje mládí.Ta občanka s podpisem Karla Kryla bude mít jednou Péťo vysokou cenu, já bych to brala jako velkou vzácnost a raritu.Povedl se ti husarský kousek, který by se asi nikdo neodvážil udělat.Ale všechno to dobře dopadlo a máš ho doma a s tím krásné vzpomínky na svoje rošťárny, které se mi moc a moc líbí.Jen víc takových článků.Jen tak mimochodem mezi námi, za sebe říkám, že že ty staré časy byly hezčí a zábavnější.Žilo se mi líp a veseleji.Bylo v té době něco i špatně, ale v dnešní době je toho špatného mnohem víc a vždycky na to doplatí jen obyčejný a chudý člověk.
Krásný článeček Péťo, děkuji za něj.Pa Tvoje kamarádka Jarka.-)

Film

(peťo tulák, 15. 2. 2011 5:17)

Včera som bol v kine na filme Občasnký preukaz a je to nadherne urobený spomienkový film na časy čo boli a už nikdy nebudu,je to film,čo doporučujem každému ak bude možnosť si ho pozrieť,presne tak sme to v tom čase naozaj prežívali a všetko čo sa tam odohrávalo sa mi zdalo,ako keby som bol súčaťou deja a tie LP čo si tam chalani prezerali a púšťali ako keby sa prehrabovali v mojej zbierke
Takže som bol v kine naposledy pred totalitou na veľkofilm Ježiš a občas idem do našho amfitetra a mal som z toho pobytu na pár hodín v kine super zážitok po rokoch

...o pár dni tu bude

(tulák peťo, 22. 2. 2010 20:47)

...zas nový príspevok s KK a chystám zase niečo...a tebe Mimka ďakujem!

Naozaj pekná a origoš pamiatka,

(Mima, 22. 2. 2010 8:58)

teším sa z Tvojej radosti, Peťo.

To bol taký okamžik...

(tulák peťo, 20. 2. 2010 16:38)

...okamžik,že som nemal nič po ruke.A teraz je to super originál suvenír a krásna spomienka.Ďakujem za zastavenie sa v mojom bludnom svete Tarmtárii MArcela.

Občianka

(MArcela, 20. 2. 2010 13:59)

TAk takú občianku máš určite iba Ty a je to úžastné.Pán Karel Kryl sa Ti zvečnil do listiny či dokladu ktorého "zakladatelia" mu len ubližovali.Toľká symbolika.Klobúk dolu za Tvoj nápad