Choď na obsah Choď na menu
 


AUTO

7. 6. 2009

V treťom príspevku NIEČO O MNE a veciach okolo mňa sa rozpíšem o vzťahu k motorizme ako takom. Nikdy, nikdy som nemal vzťah k motorkám či autám. Doma sme mali motorku Jawu – neviem akú, krásnu červenú a mali sme aj Trabanta kombi. Starší aj mladší brat už od malička sa o motorizmus zaujímali a aj ich strýc či otec vzal na klin a dovolil im šoférovať, boli v siedmom nebi.

Mňa to nelákalo a neláka dodnes.

Na vojenčine som bol šoférom, neviem čím som si to zaslúžil, že ma vybrali za vojenského šoféra. Jazdil som na Tatrovke, Vetrieske i Gaze, ale v tatrovke som bol maličký a v gaze zistili, že sa za šoféra nehodím a tak skončil v tej V3S čili vetrieske ako sa tomu nakladniaku ľudovo vravievalo. No na začiatku som mal menšiu nehodu, ešte v kurze sa mi zasekol volant v ľavotočivej zákrute a auto bolo na cimprcamopr by sa dalo povedať. Predná náprava sa utrhla, odnieslo si to i moje koleno, ale všetko ináč v pohode a tým pádom som na auta zanevrel načisto. Však ma strčili do autoparku, kde som mal na starosti postrekovaciu rampu. Bolo mi tam fajn, super zašivareň to bola.

Po nejakých rokoch, som sa rozhodol len tak z ničoho nič, že kúpime auto.

Však korunky za autobus môžeme dať za benzín a bude sa nám lepšie cestovať do Tatier cez prázdniny. Stalo sa tak v roku 1991, kedy som od Cyrila, fajn kamaráta kúpil Škodu 120GLS za 45 000,-Kčs. Bolo to prekvapenie, lebo manželka a deti už v Tatrách boli autobusom a ja som za nimi prišiel už NAŠIM autom. Takže asi po 17tich rokoch som jazdil zase.

Nik neveril, že to autičko GREEN FLASH čili Zelený blesk je naše. No bola to pravda. Najazdili sme spolu asi takých 60 tisíc kilometrov a v roku 2008 sme ho predali len za 9000,- Sk a veľmi nám za ním bolo smutno a stále je, lebo ho vydávame po Holíči ešte jazdiť.

Kúpili sme si Daewoo Matíz striebornej metalízy a za dosť veľa koruniek - 80 000 ak som odpočítal sumu za škodovku a toto malé šidieľko nám už vydrží na furt. Jazdím autom lebo musím, nie preto, že ma to baví a to nie je moc dobré. Nie som nejaký super šofér, ale zatiaľ od roku 1991 čo jazdíme sme nehodu nemali, len v Blave do nás tresol jeden pán podnikateľ, nejaký šéf Amslika a dokrčil si na audine dvere a naša škodovica nemala ani škrabanec. Takže asi tak v kocke ja a motorizmus...

070609 pfč

 

Náhľad fotografií zo zložky auta

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mimke

(pfč, 14. 6. 2009 18:56)

Tak od teraz budem namiesto peťo používať pfč...

Aj moja manželka Lidka ma vodičák,bola najlepšia žiačka v autoškole,to ešte v roku 1979,ale čo sme spolu a máme auto nikdy nešoferovala,neviem prečo ju to prestalo baviť,dokonca ma ružový vodičák,ešte taku tu knižočku skladaciu a nechcela si ho vymeniť,vraj a načo je bude v živote...

Tak ju ja vždy všade vozím - pohotovosť,nákupy a tak...Peťo, to prekvapko, čo si

(Mima, 14. 6. 2009 17:52)

urobil rodinke, keď si prišiel nečakane na Vašom vlastnom aute za nimi, to sa mi strašne páči....
Prajem veľa km bez nehody aj na novom autíčku.
Ja som papierovo vodička, ale nevodička v praxi, lebo vodičák mi ukradli s dokladmi ešte asi tak po 2 - 3. rokoch čo som ho mala, no nešla som si vybaviť nový,( hlúpa), stále som odkladala, lebo jazdil manžel a ja som bola s malými deťmi väčšinou vzadu v aute a bola som rada, že šoféruje skúsenejší vodič - manžel.
Uvidím, či ešte nájdem odvahu sadnúť za volant, asi sa pokúsim keď mi syn požičia auto, ktoré plánuje kúpiť a bude mať so mnou ako učiteľ trpezlivosť, lebo manžel akosi nemá záujem,:-( alebo odvahu? :-)

Aj ja

(peťo, 12. 6. 2009 19:31)

Aj ja sa rád vozím,to ma baví,ešte viac ako šoferovanie...

auto

(Helena, 12. 6. 2009 7:15)

Peto,ja som totalny nevodic,ale vozim sa za to rada,ci uz s mojim muzom,s dcerkou,alebo zatom,hlavne,ze sa veziem.

presne tak

(peťo, 8. 6. 2009 5:22)

polovodič ale dobrý a skúsený a vodivý,hlavne čo sa týka nemotorových vozidieľ ako je napríklad bicykel

vodič - polovodič - nevodič

(jogo, 7. 6. 2009 11:35)

Materiály z hľadiska možnosti prenosu elektrickej energie sa delia takto
Ale tuším že aj ľudia z hľadiska toho či "vodia" nejaké to motorové vozítko.
Peťo ty si sa tuším dobrovoľne- bez mučenia zaradil do tej prostrednej kategórie - ?
ja musím priznať farbu, že patrím k menšine nevodičov :-)
A to je dnes už veľký hadicap